Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Projekcja filmu "Złączyć się z Narodem" Drukuj Email
środa, 30 października 2019 00:00

Projekcja filmu W sobotę 26 października br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące kampanii społecznej "Złączyć się z Narodem" połączone z projekcją filmu o polskich repatriantach.

Więcej…
 
Powiat krasnostawski i jego mieszkańcy. 1939 - 1945 Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2019 00:00

Powiat krasnostawski 1939-1945 Dnia 17 października 2019 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy czasowej pt. "Powiat krasnostawski i jego mieszkańcy 1939-1945. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej". Ekspozycja została przygotowana w oparciu o zbiory własne muzeum i uzupełniona o kilka fotografii z kolekcji prywatnej.

Więcej…
 
Malarstwo Piotra Hendigerego Drukuj Email
wtorek, 10 września 2019 00:00

malarstwo Piotra Hendigerego 6 września br. w dawnej bibliotece kolegialnej Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Hendigerego. Ekspozycja zaprezentowana w murach muzeum jest pierwszą wystawą Artysty od końca lat 90-tych XX wieku. Składa się na nią 12 prac wykonanych w technice olejnej, tempery i kolażu, w którym w dzieło malarskie wkomponowane zostały elementy metalowe. Część z obrazów stworzona została na nieoczywistych podłożach, takich jak np. drzwiczki szafki z pozostawioną w centrum wizerunku klamką, co w połączeniu z niemal op-artową estetyką dzieła ciekawie rezonuje z jego klasycznym tematem - przedstawieniem Adama i Ewy.

Otwarcie wystawy cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło liczną publiczność. Wernisaż stanowił debiut pełniącej obowiązki dyrektora muzeum Pani Elżbiety Sobczuk, która wraz z Artystą otworzyła wystawę.

Więcej…
 
Węgierska dusza - rzeźby Lajosa Győrfi Drukuj Email
czwartek, 04 lipca 2019 00:00

Kurhany W Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie 2 lipca 2019 roku odbył się wernisaż niecodziennej wystawy pod tytułem Węgierska dusza i wyobraźnia - rzeźby Lajosa Győrfi. Ekspozycja jest owocem wspólnych międzynarodowych działań Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie oraz Karacs Ferenc Múzeum Tagintézmény w Püspökladány na Węgrzech. Miejscowość Püspökladány jest od wielu lat miastem partnerskim Krasnegostawu, dlatego otwarcie wystawy uświetniła węgierska delegacja.

Więcej…
 
Tajemnice pochowane w kurhanach Drukuj Email
środa, 19 czerwca 2019 00:00

Kurhany 14 czerwca br. w siedzibie muzeum odbyło się otwarcie nowej wystawy czasowej pt. "Złoto, krzemień i glina. Tajemnice pochowane w kurhanach. Mogiły z Białki i Stryjowa". Eksponowane są na niej zabytki ruchome odkryte podczas badań archeologicznych kurhanów (kopców ziemnych) w Białce i Stryjowie w latach 2013-2015. Pracami badawczymi kierował wówczas dr hab. Paweł Włodarczak z Instytutu Archeologii PAN, Ośrodek Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy