Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663"Noc Muzeów" 2018 Drukuj Email
środa, 23 maja 2018 00:00

Noc muzeów 2018 W sobotę 19 maja br. drzwi dawnego kolegium jezuickiego, a obecnie siedziby Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie były otwarte dla zwiedzających aż do północy. Krasnostawskie muzeum już po raz ósmy włączyło się w europejską akcję "Noc Muzeów". Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. M.in. nocne zwiedzanie ekspozycji, w tym dwóch nowych wystaw czasowych z oprowadzaniem kuratorskim.

Więcej…
 
Jubileusz 60-lecia Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Drukuj Email
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

Incancitcum W czwartek 26 kwietnia br. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie świętowało 60. rocznicę założenia. Krasnostawskie muzeum powstało w 1958 roku, a na jego siedzibę wybrano dawne kolegium jezuickie, będące obiektem architektonicznym wpisanym do katalogu zabytków województwa lubelskiego. Dzięki funkcjonowaniu instytucji kultury we wnętrzach pokolegialnych udało się zachować budynek w stanie umożliwiającym udostępnianie go zwiedzającym, a dzięki pracom restauratorskim przeprowadzonym w ostatnich kilkunastu latach, przywrócono wygląd zbliżony do oryginalnego budynku, zatracony po licznych przeróbkach architektonicznych następujących na przestrzeni wieków.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2018 00:00

Akademia Niepodległości W środę 28 lutego br. w muzealnym refektarzu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "DO ZOBACZENIA W MUZEUM". Organizatorem całego przedsięwzięcia było Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, a celem konkursu była promocja zbiorów muzealnych, zachęcenie dzieci i młodzieży do odwiedzania muzeum jako formy spędzania wolnego czasu, rozszerzenie oferty edukacyjnej dla szkół, a także rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

Więcej…
 
Wykłady z cyklu "Akademia Niepodległości" Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2018 00:00

Akademia Niepodległości 27 lutego br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyły się pierwsze wykłady z cyklu spotkań z "Akademią Niepodległości". Pierwszą prelekcję pt. "Polski wiek XIX - wiek powstań" prowadził dr hab. prof. nadzw. Marcin Kruszyński, natomiast drugi wykład prezentujący sylwetkę Józefa Piłsudskiego, jako twórcę Polski Niepodległej - dr hab. Tomasz Panfil. Wtorkowe spotkanie podzielone zostało na dwie tury. Pierwsza z nich była skierowana do młodzieży szkolnej, natomiast druga, która odbyła się w godzinach popołudniowych, miała charakter otwarty.

Więcej…
 
Wyniki konkursu plastycznego Drukuj Email
środa, 14 lutego 2018 00:00

 

  Wyniki konkursu plastycznego organizowanego przez
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

pt. "DO ZOBACZENIA W MUZEUM

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 23

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy