Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Konkurs plastyczny "MUZEUM PREZENTUJE!" Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 00:00

Konkurs plastyczny Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów klas I - VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, z terenu Miasta Krasnystaw i Gminy Krasnystaw, do udziału w konkursie plastycznym pt. "MUZEUM PREZENTUJE!". Zadanie polega na zobrazowaniu w dowolnej technice plastycznej wystawy, ekspozycji, konkretnego eksponatu lub prezentacji wybranego artysty którą uczestnik chciałby zorganizować i oglądać w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Konkurs rozpoczyna się 13 listopada 2018 r. i trwać będzie do 28 grudnia 2018 r. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.  

Więcej…
 
"OSA" w Muzeum Drukuj Email
środa, 10 października 2018 00:00

Występ zespołu OSA 6 października 2018 roku w muzealnym refektarzu zagościła polska sztuka ludowa w postaci występu Grupy Folklorystycznej "OSA". Podczas sobotniego występu licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tańce z różnych regionów Polski, w tym także z regionu lubelskiego. Zespół zaprezentował m.in. mazurka, krakowiaka, oberka, a także taniec o nazwie osa, charakterystyczny dla naszego regionu. Popisy taneczne przeplatane były pieśniami i piosenkami ludowymi w wykonaniu dorosłych solistek oraz najmłodszych, kilkuletnich członków zespołu. Ciekawym uzupełnieniem wydarzenia były prezentacje strojów ludowych w przerwach pomiędzy tańcami. Wspaniały, pełen energii i artyzmu występ nagrodzony został gromkimi brawami na stojąco, a w dowód uznania Starosta Krasnostawski Janusz Szpak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Nowosadzkim oraz Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Markiem Majewskim wręczyli członkom zespołu kwiaty i kosz słodyczy.

Więcej…
 
Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki Drukuj Email
wtorek, 25 września 2018 00:00

Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki 21 września br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyła się prelekcja inicjująca cykl wydarzeń pt. Seryjne Historie. Piątkowe spotkanie z mgr Pauliną Litką, doktorantką historii UMCS w Lublinie miało formę wykładu, którego tematem był polski mesjanizm w kontekście niepodległościowym. Treść wystąpienia była niezwykle zajmująca i wpisała się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 00:00

Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Stanisława Jana Miszczuka 7 września 2018 roku w siedzibie Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyły się dwa interesujące wydarzenia kulturalne. Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Stanisława Jana Miszczuka, która jest podsumowaniem 50-letniej pracy twórczej artysty oraz koncert lubelskiego duetu Jarząbek - Jurkiewicz.

Więcej…
 
Kino Letnie w Muzeum Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2018 00:00

Kino letnie Ostatniego dnia sierpnia odbyła się na muzealnym dziedzińcu druga edycja Kina Letniego. Wydarzenie to podobnie jak w roku ubiegłym przyciągnęło wielu widzów. Podczas wieczoru wyświetlony został film z roku 1994 dotyczący historii Krasnegostawu opowiedzianej przez muzealników, wieloletniego dyrektora muzeum Władysława Fedorowicza oraz archeologa Elżbietę Sobczuk. Film został zrealizowany przez Adama Kulika, filmowca i reżysera z Lublina.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy