Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663Koncert Jana Kondraka Drukuj Email
wtorek, 29 stycznia 2019 00:00

Koncert Jana Kondraka 27 stycznia br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się koncert Jana Kondraka, artysty od lat związanego z Lubelską Federacją Bardów. Lubelski bard przedstawił licznie przybyłej publiczności swój autorski program teatralny pod tytułem "Sztukmistrz Śpiewa". Zgromadzeni w muzealnym refektarzu goście usłyszeli między innymi pieśń o Jaszy Mazurze oraz utwory z cyklu Pieśń nad pieśniami.

Słuchając Jana Kondraka trudno oprzeć się wrażeniu, że działa on na swoich widzów wręcz w hipnotyczny sposób. Podobnie było w niedzielny wieczór, gdy występ artysty przeniósł widownię w inny wymiar - świat pełen emocji, starożytnych historii, początków naszej cywilizacji, świat poezji. To muzyczne spotkanie, z niezliczoną liczbą bisów, trwało ponad dwie godziny. Był to niezwykły koncert, w którym piękna muzyka i pięknie dobrane słowa, mieszały się z kąśliwym niekiedy humorem.

Głos Jana Kondraka jest jednym z najlepszych głosów bardowskich. Jest on również cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie oraz innych, między innymi dla Marka Dyjaka. Ma na koncie jedenaście płyt z Lubelską Federacją Bardów i osiem solowych produkcji. Często też sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

To wyjątkowe spotkanie z Janem Kondrakiem mogło się odbyć dzięki stałemu sponsorowi wydarzeń organizowanych w krasnostawskim muzeum, Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy.

 

 

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2018/2019 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy