Okruchy przedwojennego Lwowa - wystawa fotograficzna Drukuj Email
piątek, 29 marca 2019 00:00

Wystawa fotograficzna 28 marca br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie została otwarta wystawa "Na ścianach, chodnikach, we wnętrzach. Okruchy przedwojennego Lwowa. Wystawa fotograficzna Mateusza Soroki". Ich autor, wędrując po lwowskich zaułkach zaglądał do bram, odkrywał klatki schodowe, a także znajdował pochodzące z międzywojnia, i wciąż będące w użyciu, skrzynki na bezpieczniki.

Efektem poszukiwań są również sygnowane przez polskie firmy włazy kanałowe, zasuwy wodociągowe, wyłaniające się po kawałku spod warstw tynku reklamy naścienne czy nadszarpnięte zębem czasu mozaiki podłogowe. Na wystawie można obejrzeć ostatnie ślady po mieście, które niegdyś stanowiło jeden z najważniejszych ośrodków kulturalno-naukowych Rzeczpospolitej.

Wystawa potrwa do 20 maja br.