Informujemy, że w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie opracowywane są, zgodne z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego procedury, które umożliwią ponowne otwarcie naszej instytucji. Jesteśmy w trakcie opracowywania tymczasowego regulaminu zwiedzania, uwzględniającego zachowanie norm bezpieczeństwa wśród muzealnych gości i personelu. Zmieniony regulamin przedstawimy do akceptacji inspektorowi sanitarnemu. Zdrowie zwiedzających jest naszym priorytetem!
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Kolędy i pastorałki w muzealnym refektarzu Drukuj Email
czwartek, 19 grudnia 2019 00:00

Koncert Piotra Jaworskiego We wtorek, 17 grudnia br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbył się przedświąteczny koncert znanego krasnostawskiego artysty, Piotra Jaworskiego. Podczas występu wokalista zaśpiewał czternaście znanych kolęd i pastorałek przy własnym akompaniamencie na pianinie. Zgromadzona w budynku dawnego kolegium jezuickiego publiczność usłyszała m.in. kolędy "Cicha noc", "Bóg się rodzi", "Jezus Malusieńki", "He, hej Lelija", a także znaną piosenkę świąteczną pt. "Jest taki dzień".

Piotr Jaworski od dawna uświetnia swoim śpiewem, a ostatnio również grą na pianinie, wiele uroczystości miejskich i powiatowych np. koncert "Piotr Jaworski piano - solo" w trakcie Chmielaków 2019, Gala Mistrzów Sporu Tarnogóra 2019, wystawę fotograficzną Arkadiusza Branickiego w Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim oraz wiele innych wydarzeń odbywających się w Krasnostawskim Domu Kultury m.in. gra w musicalu "Kraina Lodu" na podstawie bajki Disney'a.

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>