Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Kraszczady - piękno przyrody wśród wąwozów ukryte Drukuj Email
piątek, 18 września 2020 00:00

Detektywi na wakacjach Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, we współpracy z Nadleśnictwem Krasnystaw, realizuje zadanie z zakresu edukacji ekologicznej "Kraszczady - piękno przyrody wśród wąwozów ukryte".

Więcej…
 
Jeden z miliona Drukuj Email
piątek, 11 września 2020 00:00

Jeden z miliona 8 września 2020 roku na zaproszenie dyrektora Muzeum Regionalne w Krasnymstawie odwiedzili oficerowie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego z dowódcą generałem dywizji Maciejem Jabłońskim. Przedstawiciele 12 Dywizji w ramach akcji "Rok 1920" odbywają podróż historyczno-geograficzną w ramach której odwiedzają miejsca bitew z czasów wojny polsko-bolszewickiej, między innymi Komarów, Cyców i Radzymin. W ramach ćwiczeń oficerowie zapoznają się z warunkami terenowymi oraz analizują manewry poszczególnych formacji wojskowych odnosząc je do współczesnych działań zbrojnych.

Więcej…
 
Wycieczka badawcza - "Detektywi na Wakacjach" Drukuj Email
środa, 26 sierpnia 2020 00:00

Detektywi na wakacjach W środę 19 sierpnia 2020 roku w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków krasnostawskie muzeum zorganizowało objazdową lekcję historii w formule wycieczki badawczej pt. Detektywi na Wakacjach Ekskursja cieszyła się dużym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że miejsca na wycieczkę zapełniły się w całości już kilka dni po jej ogłoszeniu.

Więcej…
 
"Kultura w sieci" - wirtualne zwiedzanie muzeum Drukuj Email
środa, 03 czerwca 2020 00:00

Kultura w sieci Szanowni Państwo!

Z radością informujemy, że rozpoczynamy realizację zadania w ramach programu "Kultura w sieci", organizowanego pod auspicjami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Do 30 października br. powstanie całkiem nowa strona internetowa Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, na której znajdą się, między innymi, wirtualne wycieczki, zdjęcia w technologii 360 stopni, ciekawostki z magazynowych czeluści i dużo, dużo więcej! Śledźcie nasz profil na Facebooku oraz muzealny instagramo!

 
Wkrótce nowa wystawa chmielakowa! Drukuj Email
czwartek, 14 maja 2020 00:00

Wystawa Chmielakowa Szanowni Państwo!

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie wspólnie z Miastem Krasnystaw podjęły działania mające na celu zorganizowanie wystawy poświęconej Chmielakom Krasnostawskim i chmielarstwu z racji rozpoczynającego się w tym roku 50. Jubileuszu imprezy "Chmielaki Krasnostawskie". Dzięki wystawie chcielibyśmy przedstawić Państwu, m.in.: inscenizację rozwoju Miasta Krasnystaw, narzędzia chmielarskie wraz z wycinkiem chmielnika, twórczość ludową oraz stare fotografie, które przypomną Państwu historię obchodów Święta Chmielarzy i Piwowarów na przestrzeni ostatnich lat.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy