Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 5A, 22-300 Krasnystaw

tel./fax 82-576-3663

 


Informujemy, że Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zostało ponownie otwarte dla zwiedzających.
Prosimy o zapoznanie się z reguleminem zwiedzania
[regulamin zwiedzania muzeum]
 Prelekcja Ks. Henryka Kapicy Drukuj Email
wtorek, 11 grudnia 2018 00:00

Prelekcja ks. Henryka Kapicy W dniu 7 grudnia w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyła się prelekcja pt. "Udział mieszkańców Krasnegostawu w powstaniu styczniowym", którą wygłosił proboszcz parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie ks. prałat Henryk Kapica, dziekan Dekanatu Krasnystaw Wschód. Tematyka wykładu wpisywała się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a na to interesujące spotkanie z historią przybyli przedstawiciele powiatowego i miejskiego samorządu, dyrektorzy i kierownicy wielu lokalnych instytucji, uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz zainteresowani tematyką powstańczą mieszkańcy.

Więcej…
 
"Drogi do wolności". Wystawa w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości Drukuj Email
poniedziałek, 19 listopada 2018 00:00

Drogi do wolności W dniu 15 listopada 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Drogi do wolności 1914-1921. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości". Ekspozycja w całości została przygotowana w oparciu o zbiory własne muzeum. Znalazło się na niej ponad 300 eksponatów z Działu Historii i Numizmatyki.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny "MUZEUM PREZENTUJE!" Drukuj Email
wtorek, 13 listopada 2018 00:00

Konkurs plastyczny Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza uczniów klas I - VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, z terenu Miasta Krasnystaw i Gminy Krasnystaw, do udziału w konkursie plastycznym pt. "MUZEUM PREZENTUJE!". Zadanie polega na zobrazowaniu w dowolnej technice plastycznej wystawy, ekspozycji, konkretnego eksponatu lub prezentacji wybranego artysty którą uczestnik chciałby zorganizować i oglądać w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Konkurs rozpoczyna się 13 listopada 2018 r. i trwać będzie do 28 grudnia 2018 r. Dla zwycięzców przewidziane zostały nagrody. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.  

Więcej…
 
"OSA" w Muzeum Drukuj Email
środa, 10 października 2018 00:00

Występ zespołu OSA 6 października 2018 roku w muzealnym refektarzu zagościła polska sztuka ludowa w postaci występu Grupy Folklorystycznej "OSA". Podczas sobotniego występu licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać tańce z różnych regionów Polski, w tym także z regionu lubelskiego. Zespół zaprezentował m.in. mazurka, krakowiaka, oberka, a także taniec o nazwie osa, charakterystyczny dla naszego regionu. Popisy taneczne przeplatane były pieśniami i piosenkami ludowymi w wykonaniu dorosłych solistek oraz najmłodszych, kilkuletnich członków zespołu. Ciekawym uzupełnieniem wydarzenia były prezentacje strojów ludowych w przerwach pomiędzy tańcami. Wspaniały, pełen energii i artyzmu występ nagrodzony został gromkimi brawami na stojąco, a w dowód uznania Starosta Krasnostawski Janusz Szpak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Nowosadzkim oraz Dyrektorem Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Markiem Majewskim wręczyli członkom zespołu kwiaty i kosz słodyczy.

Więcej…
 
Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki Drukuj Email
wtorek, 25 września 2018 00:00

Seryjne Historie - prelekcja Pauliny Litki 21 września br. w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie odbyła się prelekcja inicjująca cykl wydarzeń pt. Seryjne Historie. Piątkowe spotkanie z mgr Pauliną Litką, doktorantką historii UMCS w Lublinie miało formę wykładu, którego tematem był polski mesjanizm w kontekście niepodległościowym. Treść wystąpienia była niezwykle zajmująca i wpisała się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 25

Informacje

Zdjęcia ślubne w salach muzeumInformujemy, że w salach muzeum istnieje możliwość wykonywania zdjęć ślubnych więcej>>>

Oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna Muzeum na rok szkolny 2019/2020 więcej>>>

Linki

Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie

Miasto Krasnystaw

Chmielaki Krasnostawskie

LGD Krasnystaw

LOT Krasnystaw

Dawny Krasnystaw - Fotografie

BIP Muzeum

Sponsorzy


Stałym sponsorem
wystaw i wydarzeń kulturalnych
Muzeum Regionalnego
w Krasnymstawie jest

BS w Izbicy