Od 14 listopada 2024 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać wystawę czasową pt. „Mapy topograficzne Krasnegostawu i okolic z lat 1801-1804”. Prezentuje ona powiększone kopie 10 map Krasnegostawu i okolic z początku XIX stulecia, których oryginały przechowywane są do dzisiaj zbiorach Archiwum Wojny w Wiedniu.
Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie na otwarcie nowej wystawy czasowej "Ukraina przed wiekami"
Od 13 listopada br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać wystawę czasową pt. „Banknoty kolekcjonerskie oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe Narodowego Banku Polskiego z lat 2021-2023. W 100. rocznicę wprowadzenia złotego”.
Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie wszystkich miłośników historii, archeologii i kultury na spotkanie autorskie z dr. Konradem Grocheckim, poświęcone jego najnowszej książce: "Grobowiec Orzechowskich na Wzgórzu Ariańskim koło Krasnegostawu. Miejsce pamięci w kontekście historycznym i kulturowym".
Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2024
Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa online „Szlak Krystyny z Lubomirskich Potockiej. Życie, fundacje, historia jej miejsc”
W okresie od wiosny tego roku do października Muzeum Regionalne w Krasnymstawie prowadziło badania nad wybranymi kapliczkami w powiecie krasnostawskim. Na wstępnym etapie projektu zdecydowano o temacie przewodnim, którym zostały małe obiekty architektury sakralnej poświęcone świętemu Janowi Nepomucenowi.
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej online zatytułowanej: „Szlak Krystyny z Lubomirskich Potockiej. Życie, fundacje, historia jej miejsc.”
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zakończyło realizację projektu „Wspólnota i dziedzictwo. Archeologia społeczna”, który finansowany był z programu „Kultura-interwencje” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.