Wystawa "Poczet królów i książąt polskich na monetach kolekcjonerskich i okolicznościowych Banku Polskiego oraz Narodowego Banku Polskiego z lat 1926-2023"
Od 14 listopada 2024 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać wystawę czasową pt. „Mapy topograficzne Krasnegostawu i okolic z lat 1801-1804”. Prezentuje ona powiększone kopie 10 map Krasnegostawu i okolic z początku XIX stulecia, których oryginały przechowywane są do dzisiaj zbiorach Archiwum Wojny w Wiedniu.
Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie na otwarcie nowej wystawy czasowej "Ukraina przed wiekami"
Od 13 listopada br. w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać wystawę czasową pt. „Banknoty kolekcjonerskie oraz monety kolekcjonerskie i okolicznościowe Narodowego Banku Polskiego z lat 2021-2023. W 100. rocznicę wprowadzenia złotego”.
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie zaprasza na nową wystawę czasową „Zaklęte w żelazie”
1 marca miało miejsce otwarcie wystawy pod tytułem "Marian Kratochwil (1906-1997) - KRESY W SERCU I NA EMIGRACJI". ️ Ta wyjątkowa ekspozycja prezentuje niezwykłe prace tego utalentowanego artysty.
Od 10 sierpnia 2023 roku w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie można oglądać nową wystawę czasową pt. „Medale chełmskie PTTK z lat 1972-1992”. Zaprezentowano na niej 119 eksponatów znajdujących się w Dziale Historii i Numizmatyki. Wszystkie eksponowane obiekty zostały wykonane przez Mennicę Państwową w Warszawie na zlecenie Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Chełmie.
W piątek 14 lipca br. w krasnostawskim muzeum miał miejsce wernisaż wystawy pt. "Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa". Ekspozycja jest zrealizowana według pomysłu Pana Jakuba Puziuka, pracownika Muzeum Archeologiczne w Krakowie z Działu Archeologii Średniowiecza i Czasów Nowożytnych.
Od 14 lipca br. w budynku muzeum dostępna będzie wystawa pn. "Mieszczańska kultura palenia tytoniu. Fajki w nowożytnej tradycji i obyczajowości mieszkańców Krakowa".
Wystawa THEATRUM SACRUM prezentuje dotychczasowe działania konserwatorskie jakie podjęło Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w celu ratowania sakralnego dziedzictwa – głównie rzeźb, które w różnych okolicznościach trafiały do katolickiego uniwersytetu.